Wizyta norweskiej psychoterapeutki w Warszawie 16-19 maja 2013

29.04.2013

Szanowni Państwo,

dzisiaj ukazała się kolejna znakomita książka autorstwa Arnhild Lauveng "Coś zupełnie innego. Piekło dorastania".

Autorka przyjeżdża promować swoją książkę już w połowie maja, podczas trwania Warszawskich Targów Książki.

Wydawnictwo Smak Słowa serdecznie zaprasza na spotkania z wybitną psycholog i psychoterapeutką norweską Arnhild Lauveng:

17 maja (piątek) godz. 13.45 -  15.15 - spotkanie na Wydziale Psychologii UW, Warszawa, ul. Stawki 5/7 – sala 93

18 maja (sobota) godz. 16.00 – 17.30 - spotkanie w księgarni Traffic Club, Warszawa, ul. Bracka 25

gość: Arnhild Lauveng – psycholog i psychoterapeutka norweska, autorka książek ”Byłam po drugiej stronie lustra”, ”Niepotrzebna jak róża” oraz ”Coś zupełnie innego”, w 2004 roku otrzymała nagrodę za promowanie otwartości i swobody w wyrażaniu siebie w ramach psychiatrycznej opieki zdrowotnej. Nieugięta w walce ze stygmatyzacją osób chorujących psychicznie.

prowadząca: Katarzyna Sroczyńska - redaktor naczelna dwumiesięcznika „Coaching” i szef działu psychologicznego w miesięczniku „Focus”.

tłumaczka: Agnieszka Nowak – psycholog, autorka znakomitych przekładów najwybitniejszych światowych psychologów.

Wstęp na spotkania wolny!

18 maja (sobota) godz. 14.00– podpisywanie książek na stoisku Smaku Słowa podczas Warszawskich Targów Książki, Warszawa, Stadion Narodowy.

Poniżej znajdą Państwo link do audycji w Trójce. Arnhild Lauveng była gościem Dariusza Bugalskiego, audycja wyemitowana 29 maja cieszyła się ogromną popularnością. Mogą jej Państwo posłuchać kilkając na ikonkę z mikrofonem nad zdjęciem.

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/855182,Rodzicu-badz-dla-swojego-dziecka-nieznieksztalconym-lustrem

Arnhild Lauveng od czasu swojego debiutu  w roku 2005  – autobiografii Byłam po drugiej stronie lustra –  osiągnęła wielki sukces jako autorka literatury popularnonaukowej oraz wykładowca. Coś zupełnie innego to książka poświęcona młodzieży i szeroko rozumianej problematyce zdrowia psychicznego.

O książce:

Coś zupełnie innego to niezwykle pozytywna i niosąca nadzieję książka, w której autorka pokazuje, że choroba psychiczna nie jest wyrokiem na całe życie. Pisze też, że często jest to taka sama choroba, jak dolegliwości somatyczne, i niekiedy wymaga podobnych zabiegów leczniczych. Arnhild Lauveng podkreśla, że nie trzeba się wstydzić wizyt u psychologa czy u psychiatry, którzy wykonują taką samą pracę, jak lekarze i terapeuci innych specjalności, pragnąc przynieść ulgę swoim pacjentom. Zdejmuje przy tym piętno z osób chorych psychicznie i oswaja nas z zaburzeniami, które mogą stać się udziałem nas samych lub naszych bliskich.

Książka „Coś zupełnie innego” została napisana z myślą o młodych ludziach borykających się z różnymi trudnościami natury psychicznej. Ale w równym stopniu adresowana jest do partnerów, członków rodziny oraz przyjaciół chorego.

 Arnhild Lauveng

Dla młodych ludzi, czytających opowiadania o Monie, Amirze i wszystkich pozostałych bohaterach, przesłanie jest jasne: nie jesteś sam. A poza tym dostajesz do ręki pewne przemyślenia, a wręcz zasób słów, z których możesz skorzystać, gdybyś chciał porozmawiać z kimś o nękających cię problemach.

Norweski Związek Psychologów