Opis projektu

Spotkania Bliżej Psychologii to cykl zapoczątkowany przez wydawnictwo Smak Słowa w październiku 2008.

Jego głównym zadaniem jest przybliżanie rzetelnej, naukowej psychologii szerokiemu gronu odbiorców.

Celem twórców cyklu Bliżej Psychologii jest zainteresowanie ludzi najnowszymi badaniami z zakresu psychologii, zapoznawanie ich z najświeższymi teoriami powstałymi na gruncie tych badań i zachęcanie do wykorzystywania zdobyczy psychologii teoretycznej w codziennym życiu.


Sprzyjać  temu ma  klubowa, sympatyczna, luźna i jednocześnie intelektualna atmosfera poniedziałkowych spotkań w Klubie Atelier, podczas których wybitne polskie osobowości świata nauki mają szansę podyskutować  ze sobą na gruncie bardziej nieformalnym niż na przykład konferencje naukowe lub sympozja, a zwykli śmiertelnicy mogą nie tylko ich słuchać, ale żywo uczestniczyć w tych rozmowach i mieć wpływ na ich rozwój i kierunek.


Dlatego właśnie pragniemy, aby dyskusje te miały szansę toczyć się dłużej niż tylko w ciągu dwóch godzin spotkania. Zapraszamy do zadawania pytań i rozmowy na forum, które udostępniamy do Państwa dyspozycji. Można tu wymieniać myśli z wybitnymi polskimi psychologami.


Efektem każdego cyklu Spotkań Bliżej Psychologii będą książki, w których znajdą się zarówno wszystkie wątki poruszane podczas dyskusji, jak i wiele dodatkowych informacji i esejów pisanych przez profesorów uczestniczących w spotkaniach z danego tematu. Książki z serii Bliżej Psychologii będą znakomitymi przewodnikami po współczesnej naukowej psychologii i uczynią ją bardziej zrozumiałą dla zwykłych śmiertelników.


Pierwsze trzy tomy zostały już opublikowane i świetnie przez Państwa przyjęte: