Serie

Seria "Kontynenty" to wyjątkowa wędrówka literacka po innych lądach, śladami innych kultur. Pojawią się w niej dzieła najwybitniejszych twórców, znanych i cenionych w swoich krajach, często jednak jeszcze nieodkrytych przez polskich czytelników. Literatura odsłania wiele prawd,... (więcej)
Prawdziwa uczta intelektualna - książki z seria "Kontrowersje" - czyli podróż po najważniejszych dziedzinach współczesnej myśli naukowej zaprawiona nutką pikanterii. Nikt, kto w nią wyruszy, nie będzie się nudzić. Rzetelna wiedza, ciekawe idee, poruszające hipotezy, odkrywcze pomysły.... (więcej)
Seria z kluczem prezentuje książki poruszające trudne tematy dotyczące kondycji współczesnego człowieka i jego życiowych zmagań, a psychologiczny klucz w nich zawarty otwiera czytelnika na wiele nowych możliwości. (więcej)
Seria "Bliżej psychologii" jest literackim plonem cyklu spotkań zapoczątkowanego przez wydawnictwo Smak Słowa w październiku 2008 roku. Jego głównym zadaniem jest przybliżanie rzetelnej, naukowej psychologii szerokiemu gronu odbiorców, czemu sprzyjać ma klubowa, sympatyczna, luźna i... (więcej)
Nasza "Seria z przyprawami" odzwierciedla rozmaitość smaków kreowanych i doznawanych w różnych zakątkach świata. Łączy się przy tym z kobiecością, ponieważ obejmuje powieści głównie przez kobiety i o kobietach napisane, w których smak przygotowywanych i spożywanych potraw... (więcej)
Seria "Mistrzowie Psychologii" będzie prezentować najnowsze osiągnięcia wybitnych psychologów, których dokonania są podstawą rozwoju światowej psychologii. Znajdą tu też swoje miejsce również młodzi, ale wybitni autorzy, którzy dopiero wkraczają na wyżyny nauki. (więcej)
Współczesny świat jest coraz bardziej skomplikowany co pokazują książki z serii "Świat w oczach wybitnych myślicieli", coraz trudniej w nim o proste odpowiedzi na proste pytania. John Brockman w książkach pod swoją redakcją stara się jednak zadawać pytania nurtujące współczesnego... (więcej)
Zmiany we współczesnym świecie zachodzą tak szybko, że człowiek nie jest w stanie za nimi nadążyć. Są jednak kwestie, wobec których trudno pozostać obojętnym, chociażby dlatego, że często bywają one przedmiotem powszechnej dyskusji. Książki publikowane w ramach serii "Miej własne... (więcej)
W serii "Prawdziwe historie"  publikujemy książki opowiadające o życiowych zmaganiach prawdziwych kobiet żyjących na różnych kontynentach, osadzonych w różnych kulturach, wyznających różne religie, kochających różnych mężczyzn, a dążących do podobnych celów. (więcej)